تبلیغات
وینگ چون (ووتائو) - فلسفه وینگ چون
https://www.facebook.com/moshtewingchunAdmin Logo
themebox Logo
نویسنده :محمد قدس گلشن
تاریخ:چهارشنبه 6 دی 1391-05:06 ب.ظ

فلسفه وینگ چون


وینگ‌چون (به چینی: 永春) که معنای تحت اللفظی آن «مناجات بهاری» یا «بهار جاودانه» است)، یکی از محبوبترین سبک‌های هنرهای رزمی چینی است. مطابق روایت‌هایی که درباره ریشه اصلی این سبک نقل می‌شود، یکی از راهبه‌های معبد شائولین به نام انگ مویی نقشی کلیدی در طراحی این سبک و آموزش آن به زنی جوان به نام وینگ چون (به معنی بهار زیبا) داشته‌است و به همین جهت به هنر انگ مویی نیز معروف است.

وینگ تسون (انگلیسی: WingTsun) نوعی خاص از طرز نگارش واژه وینگ چون (انگلیسی: Wing Chun) می‌باشد. اگرچه این کلمه به صورت وینگ تسون نوشته می‌شود اما همان وینگ چون خوانده می‌شود.

در ایران نیز برای برای جداسازی این سیستم از سیستم‌های مشابه به جای خواندن واژه Wing Tsun به صورت وینگ تسون از اصطلاح وینگ چون دبلیو تی (WT) استتفاده می‌کنند.

این نحوه نگارش تنها برای متمایزسازی نحوه مدرن آموزش در سیستم WingTsun با سیستم‌های با نام مشابه سبک انتخاب شده‌است.

WingTsun Kung Fu یا Wing Tsun (که بطور مختصر WT نیز نوشته می‌شود) یکی از شاخه‌های وینگ چون کونگ فو است که توسط استاد بزرگ لئونگ تینگ گسترش داده شده‌است.

وینگ چون کونگ فو چیست ؟

وینگ چون كوئن :

وینگ : پرستش كردن یا تحسین كردن

چون : ‌یك بهار زیبا

كوئن : هنر مشت زنی یا مشت زدن

سیستم Wing Tsun با قدمتی 400 ساله یكی از قدیمی ترین سیستم های مبارزاتی دنیا است ،كه بر مبنای فلسفه تا او ایست بنا شده است . این سبك به گونه ای طراحی شده تا حالت برتری روحی و فیزیكی را در فرد ایجاد كرده و به وی اجازه دهد با یك هارمونی خاص در مقابل هر حریف قدرتمندی قرار گیرد .

بروس لی در مورد خودش و وینگ چون می گوید :

(( اینك سالها از زمانیكه من خود را وقف فراگیری وینگ چون ، مكتب هنر بی هنری ، كرده ام می گذرد . ذهن من دیگر بوسیله حریف ، یا تكنیك های قرار دادی اش مغشوش نمی شود . من تكنیك های حریفم را از آن خود كرده ام . كار من به سادگی تكمیل نیمه دیگر این "وحدت" است .

عملی كه انجام می دهم نیز از نوع " وو وی " است .واكنش "‌خود به خودی " ! آنچه بر اساس شرایط حاكم و بدون كوچكترین برنامه ریزی قبلی صورت می گیرد. تمارین ذهن و قوه تصور ، تصور و تنفس ، تنفس و انرژی ، هیچكدام در نزد من جایی ندارد . هیچ چیز برای تحقق یافتن نیاز به تقلا ندارد، هر چیزی به سادگی جریان می یابد .))

شما با فرهنگی جامع از ایده های خلاقانه روبه رو هستید، با سیستمی مدرن برای پرورش روح و بدن و با سیستمی كه در موارد ی چنان به نهایت زیبایی نزدیك می شود كه حتی موجب شگفتی هنرجویان پیشرفته و اساتید بزرگ خویش می شود.

WTبسیار كاربردی است به طوریكه توسط نیروهای امنیتی بیش از 56 كشور دنیا كه اكثراً شامل كشورهای صنعتی و توسعه یافته می باشند به كار گرفته شده است .

مشهور ترین نیروهای امنیتی كه WT را به كار گرفته اند عبارتند از :

1-تکاوران تفنگدار دریایی آمریكا U.S Marin Corps , تیم رهایی گروگان FBI وCIA

2-روسیه : SOBR

3- فرانسه: RAID

4-آلمان : SEK GSG9

5- SASبریتانیای بزرگ :

هم اكنون می توان گفت وینگ چون دستی توانا در برقراری امنیت در كشور های مختلف دنیا و بازوی توانای قانون است.

وینگ‌چون (به چینی: 永春) که معنای تحت اللفظی آن «مناجات بهاری» یا «بهار جاودانه» است)، یکی از محبوبترین سبک‌های هنرهای رزمی چینی است. مطابق روایت‌هایی که درباره ریشه اصلی این سبک نقل می‌شود، یکی از راهبه‌های معبد شائولین به نام نگ مویی نقشی کلیدی در طراحی این سبک و آموزش آن به زنی جوان به نام وینگ چون (به معنی بهار زیبا) داشته‌است و به همین جهت به هنر نگ مویی نیز معروف است[۱].

وینگ تسون (انگلیسی: WingTsun) نوعی خاص از طرز نگارش واژه وینگ چون (انگلیسی: Wing Chun) می‌باشد. اگرچه این کلمه به صورت وینگ تسون نوشته می‌شود اما همان وینگ چون خوانده می‌شود.

در ایران نیز برای برای جداسازی این سیستم از سیستم‌های مشابه به جای خواندن واژه Wing Tsun به صورت وینگ تسون از اصطلاح وینگ چون دبلیو تی (WT) استفاده می‌کنند.

این نحوه نگارش تنها برای متمایزسازی نحوه مدرن آموزش در سیستم WingTsun با سیستم‌های با نام مشابه سبک انتخاب شده‌است.

WingTsun Kung Fu یا Wing Tsun (که بطور مختصر WT نیز نوشته می‌شود) یکی از شاخه‌های وینگ چون کونگ فو است که توسط استاد بزرگ لئونگ تینگ گسترش داده شده‌است.
*************************************

معرفی

مهم‌ترین هدف وینگ چون واقع گرایی در سیستم دفاع شخصی می‌باشد. وینگ‌چونبه جای تاکید بر تکنیکهای مبارزه بر روی اصول انرژی و مبارزه تکیه می‌کند.

ایده اصلی این است که، تحت فشار و استرس مبارزه، غیر ممکن است که از طریق بینایی جهت دقیق و سرعت یک حمله را تشخیص داده و تصمیمی هوشمندانه با استفاده از روشی موثر در مفابل حمله حریف گرفت. این تصمیم باید در زمانی کوتاه و قبل از فرود آمدن حمله حریف گرفته شود. ترجیحاًَ شخص باید بلافاصله حمله‌ای را مستقیماً و محتاطانه طراحی کند. این واکنش‌های غیرارادی است که تعیین می‌کند در صورتیکه حمله حریف در ادامه خطرساز شود، واکنش چگونه باشد. چی سائو یا «دستان چسبان» به هنرجو یاد می‌دهد که چگونه به طور غیر ارادی در برابر سرعت، نیرو و جهت یک حمله بر مبنای حس لامسه (حسی که مغز بسیار سریع تر از حس بینایی آن را پردازش می‌کند)واکنش نشان دهد.

نام

Wing Tsun (که همان وینگ چون خوانده می‌شود) نوع خاصی از طرز نگارش عبارت چینی 咏春 (که به معنای تحت اللفظی «مناجات بهاری» است، اما «بهار جاودانه» نیز خوانده می‌شود) است که بطور عادی wing chun نوشته می‌شود. این شیوه نگارش توسط بنیانگذار این شاخه از وینگ چون یعنی استاد بزرگ لئونگ تینگ به منظور متمایزسازی این شاخه از دیگر شاخه‌ها تعیین شده‌است. WingTsun (بدون فاصله بین دو واژه) به عنوان مارک تجاری انجمن بین المللی وینگ چون (IWTA) به ثبت رسیده‌است.

اصول مبارزه

اصول هشت گانه وینگ چون سنگ بنای یک سیستم دفاع شخصی تهاجمی را تشکیل می‌دهد که به فرد اجازه تطبیق با اندازه، قدرت و سبک مبارزه‌ای حریف را می‌دهد. اصول انرژی

۱-برو جلو: فوراً به منظور تماس با اندام حریف به جلو پیشروی کن(به منظور بکار افتادن رفلکس‌هایی که در چی سائو آموزش دیده می‌شود) یا حتی فرای آن برای اول ضربه زدن به حریف. این انفعال غیرمنتظره ابتدایی حریف را اغلب متعجب می‌کند و مبارزه را به فاصله نزدیک تبدیل می‌کند جاییکه عکس العمل‌های حسی بر عکس العمل‌های بینایی حکمفرمایی می‌کند و صد البته جاییکه وینگ چون کار حرفه‌ای احتمالاً در آن منطقه بر حریفش برتری دارد.

۲-به حریفت بچسب: اگر در ابتدا نتوانستی به حریفت ضربه‌ای واردکنی و او را از کار بیندازی. به جای تماس برقار کردن با بدن حریف غیر (غیر از سر و گلو) سعی کن به او بچسبی. غالباً اواین عضوی که با آن تماس پیدا می‌کنید دست حریف می‌باشد حالا که با دست حریف تمای پیدا کرده‌اید او چگونه می‌تواند بدون اطلاع شما حمله‌ای را با دستش اجرا کند؟

۳-در برابر نیروی بزرگ‌تر تسلیم شو: از آنجا که هیچکس نمی‌تواند مطمئن باشد که از هر حریفی که در پیش رو دارد قوی تر است، شخصی باید به شیوه‌ای آموزش ببیند که حتی در برابر حریف قوی تر پیروز باشد. چی سائو مانند بک معلم حرفه‌ای یاد می‌دهد که چگونه در برابر حمله حریف واکنش‌های لازم را نشان دهید.وقتی که حقیقتاً حمله حریف از شما قدرتمندتر است، آموخته‌های شما در چی سائو به بدن شما می‌گوید که از مسیر حمله حریف کنار بروید و زاویه دیگری را برای حمله پیدا کنید.

۴- حریفت را تعقیب کن: متعاقب اصل اول در صورتیکه حریف عقب نشینی کرد، واکنش فوری یک وینگ چون کار ادامه به حرکت رو به جلویش است، نه اینکه به حریفش اجازه دهد تا خودش را پیدا کرده و فرصتی هر چند اندک برای تجدید نظر در استراتژی حمله اش پید کند. بسیاری از سبک‌ها که تکیه بر سرنخ‌های بصری دارند ترجیح می‌دهند که یک گام به عقب بگذارند، اندکی صبر کنند و حماه‌های بعدی را طرح ریزی کنند که معمولاً می‌توان به این نکته در مبارزات ورزشی و تورنممنتی پی برد.

اصول انرژی

۱- از نیروهای خودی رها شو: کاملاً ضروری است که فرد به منظور حرکت انرژیک و واکنش به موقع در برابر حمله حریف ریلکس باشد.وقتیکه عصبی هستید، نیروهای خودی مثل یک ترمز عمل می‌کنند.پس در ابتدا باید از قید نیروهای خودی خلاص شوید تا بتوانید با چالاکی حرکت کنید.

۲-از نیروهای حریفت رها شو: این اصل شبیه به اصل سوم مبارزه‌است. وقتی حریف می‌خواهد از قدرتش برای پایان دادن به مبارزه استفاده کند، تقلا برای مقاومت کردن در برابر قدرت حریف واکنش مناسبی نیست بلکه واکنش مناسب، خنثی کردن نیروی حریف با دور کردن نیروی حریف از بدن یا دور کردن بدن از آن می‌باشد.

۳-از نیروی حریف بر ضد خودش استفاده کن: از نیرویی که حریف به شما تقدیم می‌کند، بهره بگیرید. اکر حریف شما را به طرف خودش می‌کشد از آن نیرو به عنوان قسمتی از حمله تان استفاده کنید. یا اگر حریف شما را به سمت چپ هل داد مثل یک در چرخان عمل کنید و از آن نیرو در حمله‌ای با دست راست استفاده کنید.

۴-نیروهای خودی را اضافه کنید: علاوه بر قرض گرفتن نیروی حریف، می‌توانید نیروی خودتان را به آن اضافه کنید.

همان قدر که عکس العمل‌ها در یک دفاع شخصی بیانگر پیشرفت هستند، اصول قدرتی نیز باعث پیشرفت هر چه بیشتر هستند به طوریکه یک هنرجوی وینگ چون طی سالیان تمرین همه آنها را مد نظر دارد. اولاً: تمرین فرم و تعداد زیاد مشت برای یادگیری ریلکسیشن در مبارزه (به منظور ضدحمله بر مبنای حس لامسه) و زدن مشت بدون تنش. ثانیاً ساعت‌های بیشمار تمرین چی سائو به منظور افزایش توانایی در رها کردن نیروی خودی و قرض گرفتن نیروی حریف و در آخر تمرینات قدرتی خاص WT برای افزایش هر چه بیشتر قدرت مشت و ضربات.

بروس لی در حال تمرین چی سائو با سی فو ایپ من
آموزش

متد آموزشی وینگ چون بر مبنای توسعه رفلکس‌ها یا همان عکس العمل‌های بدن است. روش‌های آموزش در غالب‌های متنوعی دسته بندی می‌شوند که تعدادی از آنها پس از گذراندن دوره هنرجویی و اخذ درجه استادی یاد گرفته می‌شود.

چی سائو

چی سائو (黐手) یا «دستان چسبان» یک اصل و همچنین تمرینی است که به منظور توسعهٔ رفلکس‌های خودکار و یا عکس العمل‌های غیر ارادی در مبارزه استفاده می‌شود. این شکل منحصر بفرد از تمرین مستقیماً با اصول وینگ چون در ارتباط است و در منطقه‌ای انجام می‌شود که مبارز با حریفش در تماس است. با برقراری تماس، بدن مبارزه نسبت به تمامی حرکات حریف حساس می‌شود.

چی سائو در ادامه با تمرینات لات سائو تکمیل می‌شود.

لات سائو

لات سائو یا تمرین «دستان غلتان»، در منطقه ایست که دو هنر جو تماس شان را با یکدیگر حفظ می‌کنند در حالیکه تکنیک‌های مختلف را اجرا می‌کنند. به‌وسیله این تمرین دو هنرجو تغییرات در مکانیک، فشار و شدت حرکت بدن حریف را احساس می‌کنند. افزایش میزان حساسیت که توسط این تمرین بدست می‌آید، یه هنرجو کمک می‌کند تا به طور غیر ارادی و بدون فکر کردن، حمله و ضد حمله اش را علیه حریف با دقت، سرعت و تکنیک مناسب اجرا کند. این فرآیند می‌تواند نوعی حافظه ماهیچه‌ای نامیده شود.

بواسطه لات سائو یک مبارز وینگ چون می‌تواند چگونگی حرکات حریف را بدون نگرانی از آسیب دیدن خودش و حریفش بررسی کند.به همین علت است که لات سائو یکی از قسمت‌های کلیدی در آموزش وینگ چون است.

لات سائو تمرینی برای میزان حساسیت به منظور کسب واکنش‌ها ی خاص غیر ارادی در چی سائو است.

اگرچه یک فرد عادی ممکن است به این تمرین مثل یک نوع مبارزه بنگرد، اما یک هنر جوی وینگ چون به هیچ عنوان نگرش مبارزه‌ای نسبت به این تمرین ندارد، بلکه آن را به عنوان نوعی تمرین هدفمند جهت افزایش واکنش پذیری در مبارزه در نظر می‌گیرد.

فرم‌های مقدماتی

فرم‌های مقدماتی وینگ چون در بستهٔ آموزشی دوره شاگردی قرار دارد، کاربرد و تکنیک‌های بیشتر در فرم‌های بعدی آموزش داده می‌شوند. در متد وینگ چون هدف هر دوره، آموزش در حد نیاز هنرجو می‌باشد، از این حیث که در هر دوره، آموزش بر مبنای آن چیزی است که از قبل هنرجو آموخته‌است. بدین ترتیب فرد به سرعت درک بیشتری نسبت به داشته‌های قبلی و جدیدش پیدا می‌کند.ممکن است هنرجو در ابتدا قسمت‌های مقدماتی راوقتی که آموزش می‌بیند، بطور کامل درک نکند (اگرچه با توضیحات مربی با توجه به درجه اش درک محدودی نسبت به آنها پیدا می‌کند)، به هر حال آموزش‌های اولیه به عنوان شالودهٔ اصلی در درجات بالاتر محسوب می‌شود.

سیو نیم تائو

سیو نیم تائو یا «فرم ایده‌های کوچک» شامل فرم پا به همراه حرکات سنتی دست می‌باشد.

چام کیو

فرم‌های پیشرفته

موک یانگ جونگ، وسیله تمرین مقدماتی و پیشرفته

چی سائو فرم‌های گوناگونی دارد که قسمتی ار آنها تنها وقتی آموزش داده می‌شود که فرد به یک مربی باصلاحیت تبدیل شده باشد. در زیر جزئیات بیشتری در مورد فرم‌های پیشرفته وینگ چون می‌خوانید:

بیو جی

بیو جی (به معنای «انگشتان پیشرو») کاربرد تکنیک‌های دست(منظور از دست در اینجا، کف دست می‌باشد) باز را در بر می‌گیرد.(در مقابل تکنیک‌های دست بسته(همان مشت))یه همین خاطر است که این اسم بر آن نهاده شده‌است.

آدمک چوبی
موک یان جونگ لفظ به لفظ به معنای «ستون چوبی که به عنوان یک آدمک استفاده می‌شود» می‌باشد، در واقع جای یک حریف فرضی تمرینی را می‌گیرد. اگرچه آدمک چوبی را نمی‌توان به عنوان یک حریف هوشمند در نظر گرفت اما می‌تواند نماینده نیرو و انرژی حریف باشد.

سیستم درجه بندی

یکی از ویژگی‌های وینگ چون سیستم آموزش سازمان یافته اش می‌باشد. در حالیکه بسیاری از سبک‌های رزمی با روش غیر یکنواختی آموزش می‌دهند، ساختار سیستم مانند دوره‌های تحصیلی در مدارس است. بگونه‌ای که هر سطح روی سطح قبلی بنا می‌شود.

بر خلاف مدل آموزش سنتی استاد-شاگردی که یک شاگرد سالها یا حتی تا اخر عمر به دنبال استادش بود، متد آموزشی IWTA به همه هنرجویان تضمین می‌دهد که در هر درجه تحصیلات کامل را دریافت کند. یک فرد پر مشغله که در هفته تنها دو بار فرصت ورزش کردن دارد، هرگز ایده‌های مهمی که همکلاسی‌های تمام وقت، که ظاهراً همیشه در کلاس هستند (که یک امتیاز ناعادلانه‌است)، دریافت می‌کنند را از دست نمی‌دهد.

درجات شاگردی

دوره آموزش وینگ چون شامل دوازده درجه شاگردی است که دو فرم ابتدایی سیو نیم تائو و چام کیو بعلاوهٔ تمرینات و کاربردهای چی سائو را پوشش می‌دهد. در کنار ترکیبات مختلف دست در سیو نیم تائو، مجموعه استانداردی از فرم‌های پا نیز در این دوره یاد گرفته می‌شود.

درجات شاگردی بر مبنای عناوینی که در هر دوره آموزش داده می‌شود، به سه بخش تقسیم می‌شود:

درجات ۱ تا ۴، یادگیری مهارتهای پایه‌ای در سه فاصله مبارزاتی

درجه یک - مبانی اصولی سبک و مهارتهای حرکتیف درگیر شدن در فاصله دور، شروع سیو نیم تائو

درجه دوم - مبارزه در فاصله دور به همراه پل زدنها، کل «سیو نیم تائو»

درجه سوم - گذار از فاصله حملاتی دور به فاصله میانی

درجه چهارم - گذار از از فاصله حملاتی میانی به فاصله نزدیکو شروع فرم «چام کیو»

درجات ۵ تا ۸،

درجه پنجم - حملات در فاصله کوتاه و مبارزه هم‌زمان بل هر دو دست

درجه ششم -

درجه هفتم -

درجه هشتم -


درجات ۹ تا ۱۲، کاربردها

درجه نهم - در مقابل تک مهاجم

درجه ده - در مقابل دو مهاجم

درجه یازدهم - در مقابل تک مهاجم مسلح به سلاح سرد

درجه دوازدهم - در مقابل دو مهاجم مسلح به سلاح سرد


در درجه ۹ شاگردی هنرجو نه تنها باید سبک را به خوبی بشناسد (همچنین در درجه ۸) بلکه باید به خوبی از کاربردهای آن استفاده کند.مهارت تنها تفاوت مهم بین این دو درجه‌است، که بسته به مدرسه‌ای که هنرجو تحت تعلیم است، درجه ۸ و ۹ می‌تواند با عنوان کمربند مشکی برابری کند. البته هیچ اجماعی روی این مسئله وجود ندارد چون هیچ مقایسه قراردی وریمی در این بین وجود ندارد.

در بعضی مدارس درجات مختلف با تی شرت‌های مختلف مشخص می‌شوند، مثل لباس با رنگ سفید تا درجه پنجم، خاکستری برای درجه ۵ تا ۸ و مشکی برای درجه ۹ تا ۱۲.

درجات مربیگری

در ادامه درجات شاگردی ۱۲ درجه استادی نیز وجود دارد. در سطوح مربیگری، هنرجو تمرینات را در غالب برنامه‌های پیشرفته ئینگ چون WT آغاز می‌کند.

بیو جی

مئک یان جونگ (آدمک چوبی)

لوک دیم بون کوآن فا («نیزه شش و نیم نقطه ای» یا چوب بلند)

بارت چام دائو (قداره برنده هشتی شکل یا شمشیر پروانه‌ای شکل)

سطوح مربیگری به خودی خود سه بخش تقسیم می‌شود:

۱. ۱ تا ۴ تکنسینی

۲. ۵ تا ۸ پراکتسینی

۳. ۹ تا ۱۲ فیلسوفی

هر یک از اسم‌های سه قسمت ایده و کانونی مرکزی در ورای چگونگی مبارزه دارد که در نسبت به همان سطح انتظار می‌رود. از یک تکنسین انتظار می‌رود که با تکنیک‌هایش مبارزه کند. از یک پراکتسین انتظار می‌رود که یک مبارز تجربی کامل باشد و یک فیلسوف باید عناصر عقلی و معنوی به خوبی درک کرده باشد.تشکیلات و ترقی

سازمان رسمی و فراگیر وینگ چون با نام انجمن بین المللی وینگ چون می‌باشد. اداره مرکزی وینگ چون درهنگ کنگ است که توسط استاد بزرگ لئونگ تینگ رهبری می‌شود. انجمن بین المللی وینگ چون در بیش از ۶۰ کشور دنیا شعبه داشته و طرفداران بسیاری در دنیای غرب دارد. امروزه بیش از ۲۰۰۰ مدرسه وینگ چون تنها در اروپا وجود دارد، که بیشتر آنها در کشور آلمان و همسایگانش می‌باشد.با بیش از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ هنرجو در سرتاسر دنیا، انجمن بین المللی وینگ چون یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های هنرهای رزمی می‌باشد. سازمان این رشد و ترقی را اساساً مدیون شاگرد ارشد آلمانی لئونگ تینگ، یعنی کیت کرنشپشت می‌باشد. سازمان اروپایی وینگ چون در قصر لانگنزل در کشور آلمان واقع شده‌است که بطور تمام وقت و بیش از ۶ ساعت در روز، وینگ چون را به هنرجویان علاقه مند آموزش می‌دهد. در اروپای شرقی، وینگ چون از سال ۱۹۸۵ حضور دارد که مرکز اصلی اش کشور مجارستان می‌باشد.

کاربردی بودن

آموزش وینگ چون به نیروهای امنیتی یگان‌های ویژه پلیس و بادی گاردها

از ویژگی‌های اساسی وینگ چون کاربردی بودن آن است. بطوریکه توسط نیروهای پلیس بیش از ۵۶ کشور دنیا بکار گرفته شده‌است.در این میان آن چیزی که بیش از همه جلب توجه می‌نماید، حضور اکثر قریب به اتفاق نیروهای امنیتی کشورهای توسعه یافته در لیست وینگ چون کاران می‌باشد. به عنوان مثال:

۱- آمریکا: تکاوران تفنگدار دریایی آمریکا (U.S Marin Corps)، تیم رهایی گروگان FBI و CIA

۲- بریتانیای بزرگ(انگلستان): sas

۳- روسیه: SOBR

۴- فرانسه: RAID، GIGN

۵- آلمان: GSG۹، SEK، PSK، MEK، PSG و...

۶- ایتالیا: NOCS، GIS

۷- اسپانیا: GEO

۸- چین: پلیس هنگ کنگ

۹- هلند: BBE، BSB، Rk

۱۰ سوییس: Enzi an، Argus، Barracuda

۱۱- و...

این تنها گوشه‌ای از نیروهای امنیتی می‌باشد که از وینگ چون جهت دفاع غیر مسلحانه بهره می‌گیرند. در حال حاضر بیش از ۷۵٪ نیروهای امنیتی اروپایی یا به طور کامل مشغول فراگیری وینگ چون می‌باشند و یا اصول و تعدادی از تکنیک‌های برگزیده آن را آموزش می‌بینند.

لئونگ تینگ (به انگلیسی: Leung Ting) (به چینی: 梁挺) (زاده ۱۹۴۷) موسس و رییس سازمان بین المللی وینگ چون IWTA می‌باشد.

لئونگ تینگ نوع نگارش Wing Tsun را برای متمایز سازی نوع آموزش هایش از دیگر مدارس وینگ چون (wing chun) انتخاب کرده است.

تا مدتها هنرهای رزمی به عنوان یک فعالیت سه نفره محسوب می‌شد (شخص، استادش و شاگردش) که البته منجر به دیدگاه‌های منفی نسبت به هنر های رزمی شده بود. به منظور پاک کردن این نگاه منفی از اذهان عموم، لئونگ تینگ تما زندگی اش را وقف آموزش و توسعه وینگ چون کرد. او اولین فردی است که موفق به معرفی هنرهای رزمی به مجامع آکادمیک (دانشگاهی) شد.
credits livejasmin hack
جمعه 4 اسفند 1396 03:03 ق.ظ
وای، قالب وبلاگ شگفت انگیز! چقدر سابقه بلاگ نویسی دارید؟
شما را در حال مشاهده یک وبلاگ نگاه آسان است. نگاهی کامل به وب سایت شما
با شکوه و محتوا است!
marijuana
پنجشنبه 3 اسفند 1396 06:52 ب.ظ
Thanks for sharing your thoughts on فلسفه.
Regards
Nintendo Switch
پنجشنبه 7 دی 1396 10:32 ب.ظ
وای، طرح بندی وبلاگ عالی! چقدر طول کشید
یک وبلاگ برای شما نگاه وبلاگ نویسی را آسان کردی نگاه کلی شما
سایت عالی است، و همچنین محتوای!
is psychic real
سه شنبه 30 آبان 1396 06:42 ب.ظ
این واقعا در این پر از زندگی فعال بسیار پیچیده است
برای گوش دادن به اخبار در تلویزیون، بنابراین من به سادگی از وب استفاده می کنم
برای این منظور، و به دست آوردن آخرین اطلاعات.
std testing cost
شنبه 13 آبان 1396 07:14 ب.ظ
سلام! من می دانم که این مسئله بسیار جدی است اما من می خواهم بپرسم.
آیا شما علاقه مند به لینک های تجارت و یا شاید
مهمان نوشتن یک مقاله وبلاگ یا بالعکس؟ سایت من بحث می کند
بسیاری از افراد همانند شما هستند و من احساس می کنم که می توانیم از یکدیگر بهره مند شویم.
اگر اتفاق می افتد به علاقه مند به احساس ساقه آزاد است
من یک ایمیل دارم منتظر شنیدن از شما هستم!

در هر صورت وبلاگ خیلی جالبی هست!
best medicare supplement plans
چهارشنبه 10 آبان 1396 11:54 ب.ظ
من فکر می کنم تمام ایده هایی را که در پست خود ارائه کرده اید.

آنها بسیار متقاعد کننده هستند و قطعا کار خواهند کرد.
با این حال، پستها برای تازه کارها بسیار کوتاه هستند. می توانید لطفا
آنها را کمی از زمان بعدی ببندید؟ از پست شما متشکرم
ask a psychic question
چهارشنبه 10 آبان 1396 07:03 ب.ظ
من حتی نمی دانم چگونه به اینجا رسیدم، اما معتقدم که این انتشار یک بار عالی بود.
من تشخیص نمی دهم که شما قطعا قصد دارید
به یک وبلاگ نویس مشهور باید پیش از این نباشد
به سلامتی!
cr hack
دوشنبه 8 آبان 1396 08:22 ب.ظ
I think what you said was very logical. However, consider
this, suppose you composed a catchier post title? I am not suggesting your content isn't good,
but suppose you added a post title to possibly
get a person's attention? I mean وینگ چون (ووتائو) - فلسفه وینگ
چون is kinda plain. You ought to peek at Yahoo's front page and see how they create article
headlines to grab viewers to open the links. You might try adding a video or a related picture or two to grab
readers interested about what you've got to say.
In my opinion, it could bring your posts a little livelier.
cheap psychics
دوشنبه 8 آبان 1396 12:47 ب.ظ
HEYA برای بار اولیه اینجا هستم. من پیدا کردم
این هیئت مدیره و من آن را واقعا مفید است و آن را به من کمک زیادی کرد.
من امیدوارم که یک چیز را پشت سر بگذارم و به دیگران کمک کنم
تو کمکم کردی.
std testing centers
دوشنبه 8 آبان 1396 12:45 ب.ظ
سلام، تو کار خوبی انجام دادی من قطعا digg آن را
و شخصا به دوستانم پیشنهاد می کنم. من مطمئن هستم که آنها سود خواهند برد
از این سایت
myfreecams token hack
یکشنبه 30 مهر 1396 02:24 ق.ظ
مقاله بزرگ، فقط آنچه من دنبالش بودم.
real psychic
شنبه 15 مهر 1396 07:06 ب.ظ
من در واقع از صاحب این وبسایت سپاسگزارم که این بخش فوق العاده نوشتن را در اینجا به اشتراک گذاشته است.
How do you get taller in a day?
دوشنبه 27 شهریور 1396 04:09 ب.ظ
Hey! I know this is kinda off topic but I'd figured I'd ask.

Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa?
My website covers a lot of the same topics as yours and I think
we could greatly benefit from each other. If you're interested feel free to send me an email.
I look forward to hearing from you! Fantastic blog by the way!
How we can increase our height?
دوشنبه 27 شهریور 1396 03:47 ب.ظ
Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that
I've really enjoyed browsing your blog posts.

After all I will be subscribing to your rss feed and I hope you write again very soon!
std screening
دوشنبه 20 شهریور 1396 01:35 ق.ظ
وبلاگ بزرگ! تم شما سفارشی ساخته شده است یا شما دانلود کردید
آن را از جایی؟ یک طراحی مثل شما با چندین adjustement ساده واقعا
بلاگ من را روشن کن لطفا به من بگو کدام آرایشگاه رفتی. کودوس
std clinics near me
یکشنبه 19 شهریور 1396 02:14 ب.ظ
این پست واقعا جالب است که به بینندگان وب جدید کمک می کند که مایل هستند
وبلاگ نویسی
anonymous std testing
یکشنبه 19 شهریور 1396 12:16 ب.ظ
من کنجکاو بودم اگر تا به حال تغییر چیدمان خود را در نظر داشتید
سایت اینترنتی؟ بسیار خوب نوشته شده است من عاشق تو هستم
باید بگم اما شاید شما می توانید کمی بیشتر در راه است
از محتوا تا مردم بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.
شما فقط یک متن بسیار متنوع برای داشتن یک یا دو تصویر دارید.

آیا شما می توانید آنرا در فضای بهتری جا دهید؟
cheap phone psychic reading
یکشنبه 19 شهریور 1396 11:44 ق.ظ
من به شدت تحت تاثیر مهارت های نوشتن شما قرار می گیرم
و همچنین با ساختار وبلاگ شما. آیا این یک موضوع پرداخت شده است یا خودتان آن را تغییر دادید؟
در هر صورت، نوشتن کیفیت خوب باقی می ماند
این نادرست است که یک وبلاگ خوب مانند این یکی را دوست داشته باشید
روزها..
cheap telephone psychics
یکشنبه 19 شهریور 1396 06:41 ق.ظ
با تشکر از شما برای یکی دیگر از وبلاگ های آموزنده جایی که ممکن است
فقط این نوع از اطلاعاتی را که در چنین مواردی نوشته شده است دریافت می کنم
شیوه ای عالی من یک پروژه دارم که در حال حاضر فقط در حال فعالیت هستم
و من به دنبال چنین اطلاعاتی هستم.
foot pain
دوشنبه 13 شهریور 1396 07:01 ب.ظ
I read this piece of writing completely regarding the resemblance
of most recent and preceding technologies, it's amazing article.
chaturbatetokenshack.online
پنجشنبه 12 مرداد 1396 09:32 ب.ظ
I'm really impressed along with your writing talents
as well as with the structure to your weblog. Is that this a paid topic or did you modify it yourself?

Anyway stay up the nice quality writing, it's uncommon to peer a nice blog like this one today..
std clinic near me
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 05:29 ق.ظ
بسیار core از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن دلنشین در
آیا واقعا نشستن کاملا با من پس از برخی از زمان.
جایی درون پاراگراف شما قادر به من مؤمن
متاسفانه فقط برای بسیار در حالی که
کوتاه. من این مشکل خود را با جهش
در مفروضات و یک خواهد را سادگی به کمک پر همه
کسانی شکاف. اگر شما در واقع
که می توانید انجام من می قطعا بود مجذوب.
Heidi
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 10:47 ق.ظ
Hi there everyone, it's my first visit at this site, and post is truly fruitful for me, keep up posting such articles or reviews.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر